Woda to życie, a regularne jej spożywanie, ma pozytywny wpływ na cały organizm.

Co daje picie wody?

Lista jest długa, w pierwszej kolejności warto powiedzieć o tym, jak korzystne działanie ma ona na cały układ trawienny. Zaparcia, wzdęcia, rozstroje żołądka to częsty problem dzisiejszego społeczeństwa – woda znacznie łagodzi te dolegliwości, a badania przeprowadzone przez dr Jodi Stookey z Oakland Research Institute w 2006 roku, udowodniły, że regularne jej picie, powoduje schudnięcie około 2 – 3 kg w ciągu roku. Może nie jest to drastyczny spadek wagi, jednak w uzupełnieniu z innymi dietetycznymi zastosowaniami, może to być znacząca różnica dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy.

Jaką wodę wybrać?

Najlepszym wyborem jest woda źródlana, która ma zbawienny wpływ na cały organizm, a picie jej, nie skutkuje żadnymi efektami ubocznymi, które występują w przypadku wody mineralnej. Ten drugi typ wody nie jest wskazany do spożywania codziennie, z powodu szkodliwego wpływu na nerki i wzrost ciśnienia. Woda źródlana zapewnia lepsze samopoczucie, przyśpiesza metabolizm, jak i poprawia jakość życia i wydajność całego organizmu.

Dlaczego warto pić wodę?

Tak naprawdę woda jest jednym z najlepszych i naturalnych lekarstw dla naszego organizmu. Bierze udział we wszystkich procesach w organizmie, wspiera wchłanianie składników pokarmowych, jak i działanie enzymów trawiennych. Jest ona również składnikiem płynów tkankowych i ustrojowych. Występuje w naczyniach krwionośnych i limfatycznych, a płyny te, tworzą środowisko życia dla wszystkich komórek ciała, umożliwiając komunikację międzykomórkową.

Woda poprawia metabolizm, orzeźwia, dodaje energii i uśmierza ból, szczególnie częste bóle głowy, a co istotne poprawia zdolności umysłowe i koncentracje. Już 2 % jej niedoboru powoduje problemy ze zdolnościami uczenia się. Woda chroni przed nowotworami, głównie rakiem jelit i nerek, ponieważ pomaga zmniejszyć toksyczność w wymienionych narządach. Osoby, które zmagają się z hemoroidami, powinny pić jej jak najwięcej, ponieważ łagodzi objawy i zapobiega powstawaniu nowych żylaków odbytu.

Woda jest paliwem dla całego organizmu i daje więcej korzyści niż wszystkie inne składniki odżywcze. Warto pamiętać o tym, aby jak najczęściej wybierać wodę w szkle, ponieważ wody butelkowane wpływają gorzej na organizm, szczególnie latem, kiedy butelka nagrzewając się, powoduje reakcję z chemikaliami, z których składa się plastik. Szkodliwe dla wody dioksyny mogą mieć destrukcyjny wpływ na cały organizm, więc w miarę możliwości, lepiej inwestować w swoje zdrowie.