fbpx

Filtracja wg WATERS

Badania i rozwój technologii

Firma Waters Co Ltd prowadzi pełnowymiarowe centrum badawcze, gdzie jedni z najznamienitszych naukowców na świecie zajmują się kwestiami jakości wody, m.in. coraz większą liczbą zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Badania te potwierdzają również nasze zaangażowanie w zapewnianiu najlepszej jakości wody pitnej, która pozytywnie wpływa na zdrowie.

 

Nasze produkty są kulminacją setek lat badań naukowych, w połączeniu ze starożytną mądrością i ponadczasowymi zasadami natury. Jako pierwsi na rynku przedstawiliśmy systemy filtracji wody tego typu, a także od ponad 30 lat kontynuujemy prace nad nowymi technologiami filtracji, takimi jak bioceramika, Somelite ™, kamień nefrytu, organiczny german i inne.

 

Przede wszystkim naszym priorytetem jest stworzenie takich systemów filtracji wody, które ponownie zmienią zanieczyszczoną wodę z kranu w orzeźwiającą, czystą, wysterylizowaną wodę pitną ze wszystkimi składnikami mineralnymi, jak w naturze. Nasze produkty skutecznie usuwają potencjalnie szkodliwe zanieczyszczenia z wody, ale to nie wszystko! Nasze systemy filtrujące wprowadzają do wody naturalne, minerały śladowe, które są korzystne dla zdrowia i tworzą żywą wodę energetyczną, która zapewnia najwyższy poziom nawodnienia!

 

Z najwyższym szacunkiem dla środowiska wykorzystujemy odnawialne źródła energii wszędzie tam, gdzie to możliwe. Ograniczamy stosowanie sztucznych elementów i nie używamy elektryki, by stworzyć alkaliczną wodę mineralną (w przeciwieństwie do systemów jonizujących). Osiągamy to, stosując się do zasad natury, poprzez dodanie naturalnych alkalizujących jonów. Wszystkie nasze produkty tworzymy przy użyciu szkła lub bezpiecznych materiałów, bez chemikaliów, bez hormonów, bez BPA.

 

Nasze badania sprawdzają, w jaki sposób woda może przyczynić się do osiągnięcia optymalnego zdrowia i długowieczności, do zapobiegania chorobom przewlekłym i degeneracyjnym, powszechnym we współczesnym społeczeństwie ze względu na ciągłe obciążenia (zazwyczaj z diety i stylu życia). Na kolejnych stronach przedstawiamy różne substancje filtracyjne, dlaczego je używamy i co najważniejsze korzyści, jakie przynoszą.

Filtr Wstępny

5-mikronowy filtr wstępny ! Filtry przewodowe (podłączone do sieci) oraz nablatowe posiadają krótki okres żywotności spowodowany usuwaniem zanieczyszczeń. Filtry węglowe i osadowe szybko zatykają się podczas usuwania różnych organicznych i nieorganicznych cząstek większych niż 0,5 mikrona, zazwyczaj takich jak: brud, rdza, osad, bakterie i wirusy.

 

Poprzez zastosowanie specjalnych polipropylenowych, 5-mikronowych oraz wymiennych prefiltrów w pierwszym etapie filtracji w naszych systemach Mineral Pot, można bezpiecznie usuwać te zanieczyszczenia i wydłużyć żywotność kolejnych filtrów węglowych.

 

* Certyfikowany produkt NSF / ANSI 42 (S & S Filtech. Co. Ltd)

Posrebrzany filtr z aktywnym węglem z orzecha kokosowego

Filtr z aktywnym węglem z orzecha kokosowego, który posiada atesty *NSF, służy do usuwania zanieczyszczeń poprzez ich absorbcję.

 

Filtr ten usuwa:

 • Nieprzyjemny smak
 • Nieprzyjemne zapachy
 • Chlor
 • Chemikalia
 • THM-y
 • Pestycydy
 • Związki organiczne i nieorganiczne.
 • Bakterie i wirusy

 

Proces produkcji węgla aktywnego: Zwykle łupinę kokosa opala się w temperaturze 450-500 ° C, po czym węglowodany potraktowane są parą o temp. 1000 ° – 1200 ° C, co powoduje odparowanie wszystkich substancji, które mogą zostać odparowane w tej temperaturze, proces ten nazywa się aktywacją. Po zakończeniu tego procesu uzyskuje się bardzo porowate węgle o powierzchni 300-2000 m2/g, co czyni je bardzo przyczepnym materiałem zwanym węglem aktywnym.

 

W węglu aktywnym zachodzi efekt kapilarny,oznacza to że adhezja zachodzi poprzez kontakt między węglem i substancjami organicznymi. Do systemu oczyszczania Mineral Pot dołącza się srebro, które emituje niewielką ilość aktywowanego srebra, które to z kolei hamuje rozprzestrzenianie się mikroorganizmów.

 

* NSF / ANSI 42 Certyfikowane produkty Haycarb Plc Carbon

Naturalna żywica która usuwa fluor i azotany

Od 30 lat firma Waters Co oferuje konsumentom filtry mineralne, które usuwają fluor. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na filtry usuwające fluor z wody, kontynuowaliśmy badania nad różnymi metodami i technologią filtracji, dzięki temu nasze obecne systemy filtrujące usuwają fluor w 99,99% (w fazie testowania uzyskaliśmy 100% wynik).

 

Unikaliśmy stosowania aktywowanego tlenku glinu, powszechnie stosowanego w tańszych systemach filtracji wody, posiadającego ponad 90% skuteczność, ze względu na niejednoznaczne wyniki (szczególnie związane z czasem kontaktu i pH wody), ograniczony cykl życia i ponowne wprowadzenie tlenku glinu do wody pitnej, ponieważ jest to potencjalnie wymiana jednej neurotoksyny na drugą.

 

Inną metodą powszechnie stosowaną w systemach pod zlewowych jest proces odwróconej osmozy, którą uważamy za nieekologiczną, a także wykazuje niespójne wyniki pod względem jakości. Zamiast tych technologii i zgodnie z naszym zobowiązaniem do używania naturalnych związków i metod stosujemy specjalną żywicę z listownicy (wymiana jonowa) pochodzącą z Niemiec, która jest stosowana w systemach filtracji Waters Co, szczególnie w celu redukcji fluoru, azotanu i innych związków trudnych do usunięcia. Według FAN (Fluoride Action Network) jest to polecana metoda. Jeśli nie jesteś pewien, czy należy usunąć fluor z wody wodociągowej z powodu wątpliwości, dotyczących korzyści stomatologicznych, w internecie znajdziesz wiele źródeł, które mogą sprawić, że przemyślisz tę kwestię.

Aktywny Koral

Ekosystemy wodne

Rafy koralowe należą do naturalnych cudów świata z krystalicznie czystymi wodami i obfitością organizmów morskich. Właściwości oczyszczające rafy pomagają utrzymać samowystarczalne środowisko, bogate w składniki odżywcze dla wszystkich form życia. Koralowiec zawiera prawie wszystkie minerały, znajdujące się w organizmie i, w przeciwieństwie do większości suplementów, są one organiczne i łatwo wchłaniają się do naszych komórek. W miarę jak woda przechodzi przez materiał koralowy i kwarcowy staje się zjonizowana, bogata w minerały śladowe, które tworzą koral i kwarc, jak naturalna woda źródlana.

 

Wpływ minerałów na zdrowie

Minerały stanowią podstawę zdrowia. Gleba, z której wyrasta wiele naszych produktów spożywczych, nie jest już tak urodzajna jak kiedyś przez nieodpowiednie metody upraw. Sytuacja ta wpływa na ciągłe niedobory składników mineralnych w naszej żywności oraz w naszych organizmach. Kiedy minerały są dostarczane w postaci organicznej, łatwo przyswajalnej, można cieszyć się lepszym zdrowiem. Równowaga jest najważniejsza! Chemia naszego ciała to niezwykła sieć połączeń mineralnych.

 

Jeśli przedstawimy to w formie przepisu na zdrowe płyny ustrojowe, to każdy składnik musi mieć właściwą proporcję. Na przykład, jeśli jeden z minerałów hamuje aktywność biochemiczną innego składnika mineralnego, musi występować w odpowiedniej ilości. Ta „ingerencja mineralna” ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu równowagi biochemicznej w komórkach i tkankach organizmu. Od naszych kości do aktywności enzymów wewnątrz i poza komórkami, minerały są kluczem, który otwiera drzwi do uzyskania optymalnego zdrowia.

 

Minerały odgrywają kluczową rolę w organizmie. Podniesienie poziomu składników mineralnych podwyższa odczyn pH płynów ustrojowych i tkanek do ich naturalnego, zdrowego poziomu. Wysokie pH (zasadowe) jest ważne, ponieważ większość chorób rozwija się w niskim pH (kwasowym).

 

Pochodzenie koralowców i ich przetwarzanie

Jednym z najbardziej bogatych źródeł koralowców na świecie są wyspy Okinawa położone u wybrzeży Japonii. Mieszkańcy Okinawy są jedną z najdłużej żyjących populacji na świecie. Badania pokazują, że jednym z głównych czynników tej długowieczności są naturalne, bogate w składniki odżywcze wody mineralne z ich podziemnych źródeł. Przez dziesięciolecia piaski koralowe i kwarcowe pochodzące z raf u wybrzeży Okinawy zbierano i wykorzystano w produkcji najwyższej jakości suplementów żywieniowych, głównie wapnia i magnezu.

 

Proces produkcji filtrów Mineral Pot polega na kruszeniu koralowca i uzyskaniu piasku koralowego,po czym dzieli się je na równe części, zanim zostaną uaktywnione w celu usunięcia niepożądanych pozostałości i zwiększenia powierzchni absorpcji. Pod mikroskopem widać małe szczeliny na powierzchni aktywnego piasku koralowego, które wielokrotnie powiększają powierzchnię absorpcyjną. Koralowiec pełni kilka funkcji w filtrach Mineral Pot, ponieważ eliminuje zanieczyszczenia, redukuje metale ciężkie i remineralizuje wodę. Niektóre z piasków koralowych dodatkowo są pokryte srebrem, aby zapobiec rozmnażaniu się bakterii.

Krzemionka

Faza uzdatniania wody krzemionką

Przeciętny organizm dorosłego człowieka zawiera około siedmiu gramów krzemionki, czyli ilość znacznie przewyższającą liczbę innych kluczowych minerałów, takich jak żelazo. Zarówno żelazo, jak i krzemionka są niezbędne w organizmie, co oznacza, że ​​są istotnym elementem, który wpływa na funkcjonowanie toczących się procesów metabolicznych, dlatego musi być ona stale dostarczana do organizmu. Dzięki krzemionce można zatrzymać a nawet przywrócić siłę i werwę życiową, które często zanikają z upływem lat.

 

W miarę jak się starzejemy wyczerpują się pokłady krzemionki w organizmie, co objawia się zmarszczkami, suchą skórą, matowymi włosami, kruchymi paznokciami i kośćmi. Kolagen w skórze wpływa na jej elastyczność i dobry wygląd. Te właściwości kolagen zawdzięcza krzemionce, która zapewnia piękną cerę, działając nie tylko powierzchownie. Krzemionkę uznano za budulec przyrody i jest odpowiedzią na zdrowszą, młodszą, bardziej promienną skórę, włosy i paznokcie. W organizmie człowieka pierwiastek ten może występować sam i być rozpuszczalny w wodzie lub funkcjonować w połączeniu z białkami i lipidami. Ma on wpływ na wchłanianie minerałów. Jego najważniejsze działanie polega na wspieraniu układu immunologicznego, ponieważ krzemionka uczestniczy w procesie wytwarzania przeciwciał / antygenów i zachęca do konwersji LB (limfocytów B) do LT (limfocyt T).

 

Suplementacja krzemionką dla zdrowia kości

Osteoporoza to wskaźnik procesu starzenia się. Gdy w naszym ciele zaczyna brakować wapnia, nasze kości stają się kruche i słabe. Stosowanie wyłącznie suplementów wapnia nie zapobiegnie ani nie zatrzyma tej groźnej i wyniszczającej chorobie, ponieważ bez obecności krzemionki organizm nie może wchłonąć i wykorzystać wapnia.

 

Dane sugerują, że, suplementy diety z wapniem zamiast pomagać przyspieszają wydalanie wapnia z kości, a tym samym przyspieszają proces zwyrodnieniowy osteoporozy i podobnych chorób, które mają wpływ na tkanki łączne w organizmie człowieka. W przypadku osteoporozy, krzemionka może złagodzić ból i przywrócić proces regeneracji ciała. Osteoporoza atakuje kobiety głównie po menopauzie, ale proces pogarszania się stanu zdrowia zaczyna się znacznie wcześniej, w młodości.

 

W wyniku złamań spowodowanych osteoporozą umiera dużo więcej kobiet aniżeli z powodu raka piersi i szyjki macicy. Warto wiedzieć, że w przypadku osteoporozy, odwapnienie kości występuje z powodu nieodpowiedniego wytwarzania białka, w którym najpierw odkładają się sole wapniowe. Niewystarczająca ilość wapnia w macierzy kostnej powoduje powiększenie kanałów i przestrzeni w kości, przez co kości mają porowaty, wątły wygląd. Osłabiona kość staje się słaba i może ulec złamaniu przez niewielkie obrażenia.

 

Kości mogą nawet pęknąć ze zwykłego nacisku lub stresu. W celu remineralizacji uszkodzonych kości zaleca się co dziennie przyjmować odpowiednich suplementów diety na bazie krzemionki. Kości składają się głównie z fosforu, magnezu i wapnia, ale zawierają również krzemionkę. Gromadzi ona minerały w kości, zwłaszcza wapń, a także przyspiesza gojenie się złamań i zmniejsza blizny w miejscu urazu. Wiele dowodów naukowych wykazało, że w wyniku procesu transmutacji krzemionka jest przekształcana w wapń, kiedy jest to potrzebne. Z tego powodu niektórzy naukowcy uważają krzemionkę za prekursor wapnia. Nawet jeśli w organizmie występuje niedobór wapnia, ciało może przekształcić krzemionkę w wapń, której potrzebują kości.

 

Krzemionka źródłem młodości

Przyspieszone niszczenie tkanek związane z procesem starzenia się, powstaje gdy tkanka łączna nie potrafi zatrzymać nawilżenia. Tkanka łączna składa się z kolagenu, elastyny, mukopolisacharydów i węglowodanów, które wspomagają utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Dzięki ich właściwościom tkanka łączna pozostaje sprężysta oraz odporna na procesy przedwczesnego starzenia się.

 

Wszystkie te cenne cząsteczki zawierają duże ilości krzemionki. Kolagen, składający się głównie z krzemionki, jest „klejem”, który utrzymuje wszystko razem. Jeśli nasz organizm ma wystarczająco dużo glukozaminoglikanów z krzemu, kolagen sprawia, że wyglądamy młodziej. Skóra jest największym organem w naszym ciele, a wraz z włosami i paznokciami tworzy żywy pokrowiec, który pokazuje na zewnątrz, jak dobrze się mamy. Obecność krzemionki w naszym organizmie sprawia, że nasze włosy lśnią, paznokcie są twarde a nasza skóra wygląda zdrowo.

 

Krzemionka na detoksykację

Naukowcy i badacze od dawna przypuszczają, że choroba Alzheimera związana jest z gromadzeniem się aluminium w mózgu i wykazano powiązanie między dostawami wody z aluminium a zachorowalnością na chorobę Alzheimera. Zapomina się jednak o tym, że krzemionka zmniejsza gromadzenie się aluminium.

 

Kiedy naukowcy dodawali krzemionkę do wody z dużą zawartością aluminium, ten szkodliwy pierwiastek nie był wchłaniany. Spowodowało to również wzmożone wydalanie aluminium wraz z moczem i obniżenie jego stężenia w mózgu, wątrobie, kościach, śledzionie i nerkach. Krzemionka jest jednym z tych pierwiastków, które w miarę upływu czasu przynoszą coraz większe korzyści. Krzemionka, zaraz po tlenie, jest drugim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem na świecie. Krzem (lub kwarc) w postaci krystalicznej jest najbardziej obfitym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Gdy uzyskuje się go z roślin, nazywamy go krzemionką.

 

Krzemionka ma kluczowe znaczenie dla kości, ścięgien, skóry, tkanki chrzęstnej i naczyń krwionośnych. Krzemionka znajduje się nawet we krwi, oraz w ważnych narządach, takich jak wątroba, serce i płuca. Krzemionka jest jednym z najbardziej obfitych minerałów na naszej planecie, ale istnieje niewiele produktów, które zawierają taką ilość, która zaspokoiłaby potrzeby naszego organizmu. Krzemionka łatwo się wchłania, ale jest również szybko wydalana, dlatego wymagana jest codzienna suplementacja. Ponieważ krzemionka jest rozpuszczalna w wodzie, nie gromadzi się w organizmie. Badania nie wykazały żadnych negatywnych skutków ubocznych wynikających nadmiaru krzemionki w organizmie.

Organiczny german

Woda filtrowana przez nasze urządzenia Bio Mineral Pot zawiera 40 – 50 ppb organicznego germanu. Waters Co jest pierwszą firmą na świecie, która użyła organicznego germanu do swoich funkcjonalnych systemów filtracji wody. Istnieje około 1000 opublikowanych tez naukowców z całego świata opracowanych na podstawie badań klinicznych na temat zalet stosowania germanu. Prawie wszystkie badania wykazały nadzwyczajne właściwości antynowotworowe germanu, jego mocne strony w zakresie leczenia i profilaktyki wielu chorób wieku dorosłego oraz solidne dowody potwierdzające to, że german stanowi nowy lek, który może leczyć wiele nieuleczalnych chorób. (Odniesienie do Stowarzyszenia Korea Germanium Association i Bio-Germanium i innych, Germanium według dr Goodmana, książka Dr Asai).

 

Udokumentowane efekty zdrowotne organicznego germanu:

 • Spożywanie germanu przyspiesza dostarczanie tlenu do organizmu.
 • Wzmacnia układ immunologiczny. Aktywuje komórki immunologiczne, NK (naturalni zabójcy, ang. Natural Killer) oraz makrofagi i komórki T. Jest skuteczny w zapobieganiu nowotworom. German „kradnie” elektrony komórkom rakowym, obniżając ich potencjał elektryczny. Udowodniono, że kiedy zanieczyszczenia dostają się do naszego ciała, german automatycznie uwalnia interferon i makrofag, aby chronić przed nimi organizm, wytwarzając 20-30 razy tyle co samo ciało. Jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu komórek nowotworowych.
 • Usuwa odpady metaboliczne z naczyń krwionośnych i automatycznie reguluje ciśnienie krwi.
 • Wpływa na rozpad cholesterolu i oczyszczanie krwi.
 • Reguluje wydzielanie hormonów.
 • Działa przeciwzakrzepowo.
 • Działa jak szczepionka.
 • Łagodzi ból.
 • Pomaga wytworzyć heksagonalną strukturę wody.
 • Każda część ludzkiego ciała ma wstępnie skonfigurowany potencjał elektryczny. Każde odkształcenie potencjału elektrycznego którejkolwiek z tych części wywołuje chorobę. Nadmierne gromadzenie się potencjału elektrycznego może powodować ból.Jeśli półprzewodniki dostają się do tych regionów, prąd jest rozładowywany, co z kolei zmniejsza ból.
 • Wspomaga wchłanianie wapnia i cynku.
 • Właściwości półprzewodnikowe organicznego germanu. Wykazano, że wstrzyknięcie 5000 mg / kg organicznego germanu jest bezpieczne. Korzystne dla fizjologii organizmu jest również to, że german jest półprzewodnikiem. Krew i inne komórki posiadają właściwości półprzewodnikowe, ale półprzewodniki nie mogą ze sobą współistnieć ze względu na ich potencjał elektryczny. Dlatego też nie ma obaw, co do akumulacji germanu w organizmie oraz nie odnotowano żadnych skutków ubocznych w odniesieniu do długotrwałego stosowania, ponieważ german zostaje wydalony z organizmu. W ciągu 20 godzin jest on odprowadzany z moczem przez nerki. W przeciwieństwie do innych leków, nie pozostaje on długo w organizmie (książka Asai; Germanium napisane przez Goodmana).

 

Czym jest german?

German (Ge) to pierwiastek o liczbie atomowej 32 i masie atomowej wynoszącej 72,59. Niemiecki naukowiec Clemens Winkler, który nazwał ten pierwiastek po swoim kraju (Niemcy), odkrył go w 1886 roku. Początkowo uchodził jedynie za pierwiastek o pewnej toksyczności. Jednak po 1948 roku dr J. Bardeen i dr W Shockley z laboratorium Bell Telephone Lab, w USA, odkryli, że pierwiastek germanu ma właściwości półprzewodnikowe. W 1956 roku otrzymali Nagrodę Nobla za to odkrycie. Dr K. Asai z Japonii przez całe życie akademickie studiował sposoby, w jakie german wpływa na ludzkie ciało i opracował organiczny związek germanu, który stosowano w leczeniu chorób śmiertelnych.

 

Organiczny german uzyskuje się z nieorganicznego germanu z roślin lub mikroorganizmów, który łączy się z białkami lub organicznymi substancjami w organizmie. German jest półprzewodnikiem, a krew i komórki w ludzkim ciele mają właściwości półprzewodnikowe, więc nie gromadzi się długo w organizmie, ale zostaje wydalany. Nieorganiczny german nie może być spożywany, ale może być stosowany na skórę w celu złagodzenia bólu i ma inne zastosowania medyczne. Wielu badaczy wykazało, że german znajduje się w różnych roślinach. Hodowany żeń-szeń , dziko rosnący żeń-szeń, czosnek, grzyby reishi, aloes posiadają niewielką ilość germanu. German znajduje się w glebie, a niewielkie ilości znajdują się również w sławnych wodach leczniczych. Udowodniono, że naturalna woda źródlana w Lourdes, we Francji ma 5-8 ppb germanu.

Somelite ™

Systemy filtracyjne Mineral Pot korzystają ze środka bakteriostatycznego o nazwie Somelite ™ (wytwarzanego poprzez pokrycie srebrem piasku koralowego i kwarcowego). Im dłużej woda w źródle styka się z energią ziemi i skałą z której wypływa, tym jest zdrowsza,podobnie jak w naturze Somelite ™ wypala się w piecu i wykorzystuje w bio-ceramicznym wkładzie umieszczonym w zbiorniku. Somelite ™ tworzy warunki dla filtrowanej wody, które zapewniają jej świeżość i wspaniały smak tak samo jak w przyrodzie. Somelite ™ zapobiega również rozprzestrzenianiu się bakterii, rozwiązując jeden z największych problemów wielu innych filtrów wody.

Technologia promieniowania podczerwonego

Produkty Mineral Pot firmy Waters Co wyposażone są w ceramikę emitującą promieniowanie podczerwone, wykonane są z mieszanki różnych metali i elementów niemetalicznych, poddanych obróbce cieplnej w temperaturze pomiędzy 900 a 1300ºC. W otrzymanej ceramice wytwarza się energia życiowa (Qi), która jest absorbowana i zachowana w wodzie. Picie tej wody łączy się więc z pobieraniem Qi.

 

Ponadto emitowane są również promienie podczerwone, posiadające najdłuższą długość fali. Podczerwień ma większą długość fali niż czerwony obszar widocznych promieni i powoduje znaczny efekt cieplny. Jest przezroczyste, łatwo wchłaniane przez substancje i oddziałuje na cząsteczki związków organicznych.Jeśli światło ma krótką długość fali, dobrze się odbija, jeśli długość fali jest długa, wtedy łatwo wchłania się w obiekt, do którego sięga, co powoduje, że organizm nagrzewa się, gdy jest poddany na działanie tego rodzaju światła.

 

Ten rodzaj termicznej obróbki cieplnej pomaga usunąć bakterie chorobotwórcze, które są źródłem różnych chorób. Rozszerza naczynia włosowate, co wspomaga krążenie krwi i wytwarzanie struktury komórkowej. Cząsteczki wibrują z szybkością 2000 razy na minutę, co z kolei skutecznie aktywuje system komórek, który praktycznie zapobiega starzeniu się, przyspiesza metabolizm,wspomaga regenerację organizmu po zmęczeniu i zapobiega chorobom wieku dorosłego. Ponadto promienie podczerwone regulują pocenie się i krążenie, łagodzą ból, usuwają metale ciężkie, pomagają zasnąć, pomagają w dezodoryzacji, zapobiegają rozwojowi bakterii lub grzybów, pomagają osuszyć i oczyścić powietrze i mają wiele innych właściwości.

 

Podsumowanie działania promieniowania podczerwonego:

 • Wytwarzanie Qi (ki lub energii życiowej)
 • Zwiększenie aktywności fizjologicznej
 • Regulowanie wydzielania potu
 • Łagodzenie bólu
 • Usuwanie metali ciężkich z komórek
 • Promowanie zdrowego snu
 • Skuteczna dezodoryzacja (bakteriostatyczny)
 • Zapobieganie rozprzestrzenianiu bakterii
 • Właściwości osuszające
 • Oczyszczanie powietrza
 • Nieznacznie alkalizujące

Jony ujemne (Aniony)

Woda jonizowana o ujemnym ładunku W systemach oczyszczania wody WATERS Bio Mineral Pot znajduje się ponad 1500-2000 anionów /cm3 (jony ujemne).

 

Czym są aniony (jony ujemne) i jaki jest ich wpływ na zdrowie?

1. Wytwarzanie anionów (jonów ujemnych).

W powietrzu rozproszone są słabo naładowane jony dodatnie i ujemne. Fizyk niemiecki o nazwisku Philip Lenard odkrył, że gdy kropla wody spada z wysokości i uderza w powierzchnię wody, wokół rozproszonych cząstek podczas kolizji tworzy się warstwa elektryczności, dzięki tej właściwości wytwarza się anion (jon ujemny), który oddaje otaczającej warstwie powietrza niewielki ładunek ujemny.

 

Zjawisko to nazwano efektem Lenarda i nagrodzono go Nagrodą Nobla w 1907 roku z dziedziny fizyki. Wiele anionów znajduje się w powietrzu leśnym, blisko wodospadów, łąk, źródeł wodnych i na plaży. Kiedy ludzie znajdują się w tych warunkach, czują się odświeżeni. W górach są kamienie, które generują wiele anionów. W komórkach, aniony łączą jony z aktywnymi kwasami, co zmniejsza wytwarzanie toksycznych aktywnych kwasów. Źródła jonów w powietrzu są różne. Ciągłe tworzenie i dekompozycja utrzymuje stan równowagi.

 

2. Obszary z dużą ilością anionów.

Według wielu opinii i raportów, istnieją pewne obszary, w których rozproszone są duże ilości anionów. Jak widać z podsumowania podanego poniżej, aniony są szczególnie obfite w obszarach o wysokiej dyspersji wody. Aniony:

 • Prawie nie istnieją w biurach.
 • Blisko wodospadów około 5000 – 20 000 / cm3.
 • Około 10 000 – 15 000 / cm3 wokół fontann wodnych.
 • Około 2000 /cm3 w górskich lasach.
 • Około 2500 /cm3 w dolinach górskich.
 • W urządzeniu do oczyszczania wody WATERS znajduje się ponad 1500-2000 anionów/ cm3.

 

3. Porównanie oddziaływania anionów (jonów ujemnych) i kationów (jonów dodatnich) na ludzkie ciało.

Według różnych raportów, aniony (jony ujemne) są korzystne dla organizmu, kationy natomiast (jony dodatnie) mają negatywny wpływ na nasz organizm. Podsumowane znajduje się w poniższym raporcie. Efekty oddziaływania anionu i kationu:

 • Aniony stabilizują ciśnienie krwi, a Kation zwiększa ciśnienie krwi.
 • Aniony obniżają poziom cukru we krwi, podczas gdy Kation zwiększa poziom cukru we krwi.
 • Aniony wzmacniają akcje serca, Kationy osłabiają.
 • Aniony stabilizują oddychanie, a Kation utrudnia oddychanie.
 • Aniony pomagają zregenerować ciało po wysiłku, a Kationy powodują większe zmęczenie.

 

Jeśli kationy gromadzą się w naszym ciele, doprowadza to do zakwaszenia organizmu , co prowadzi do różnych chorób i przedwczesnego starzenia się. Kiedy pogarsza się pogoda, poziom kationów wzrasta. W rezultacie odczyn naszego ciała staje się bardziej kwaśny ze względu na zwiększenie kationów, co prowadzi do różnych negatywnych skutków dla organizmu.

 

Przy dobrej pogodzie aniony zwiększają energię ciała, regenerują witalność i odbudowują siłę organizmu. Wraz ze wzrostem poziomu anionów, fizjologia organizmu staje się aktywna, wzmacnia się system odpornościowy (prawdziwy system samoleczenia), a aktywność komórkowa jest ożywiona. Poprawia się również metabolizm, co także wpływa na nasze zdrowie. Dlatego też, lasy i ogrody z wieloma drzewami mogą pomóc nam się zregenerować po przebytej chorobie. Aniony są wchłaniane przez nasze ciało i neutralizują działanie aktywnych kwasów, przez co wytwarza się korzystna energia witalna w naszym ciele.

 

4. Pozytywny wpływ anionów na nasz organizm

Wzmacniają układ odpornościowy Aniony ożywiają komórki w całym ciele i zwiększają poziom immunoglobulin, które wzmacniającą układ odpornościowy. Dostarczają tlen do komórek Aniony oddziałują na membranę komórkową, dostarczają do organizmu składniki odżywcze i tlen, odprowadzając dwutlenek węgla i inne odpady metaboliczne. Oczyszczają krew Odczyn pH zdrowej krwi wynosi około 7,4. Aniony zmieniają odczyn kwasowy krwi na prawidłowy, charakterystyczny dla zdrowych osób. Pomagają zregenerować się po wysiłku.

 

Kiedy aniony są wchłaniane do organizmu, płyny ustrojowe ożywiają metabolizm organizmu, powodując rozkład substancji powodujących zmęczenie, które nagromadziły się w organizmie. Pomaga nam to szybciej odzyskać siły. Stabilizuje autonomiczny układ nerwowy.Autonomiczny układ nerwowy kieruje funkcjonowaniem narządów. Nerwy, które stymulują aktywność narządów to nerwy wchodzące w skład układu sympatycznego, a nerwy, które hamują aktywność narządów, to nerwy z układu przywspółczulnego. Aniony działają na te nerwy i regulują ich funkcjonowanie.

 

Łagodzi stany alergiczne. Udowodniono, że aniony sprawdzają się w leczeniu alergii układu oddechowego. Aniony wpływają na autonomiczne nerwy, które wzmacniają się przeciwko alergiom i poprawiają kondycję fizyczną, stąd popularność jonizatorów i lamp solnych.

Woda magnetyzowana

Jedną z najważniejszych funkcji Bio Mineral Pot jest magnetyzowanie wody. Wiele lat badań wykazało zalety stosowania magnesów i magnetyzowania dla naszego zdrowia, uśmierzania bólu i itd. Proste badanie, które pokazuje zalety wody magnetyzowanej polega na podlewaniu dwóch identycznych roślin – jednej wodą magnetyzowaną przez Bio Mineral Pot, a drugą wodą z kranu – w celu określenia różnicy w kondycji i wzroście roślin (wielu nowoczesnych rolników magnetyzuje swoją wodę w celu zwiększenia plonów) Biologiczny wpływ wody magnetyzowanej:

 • Promuje wzrost, sprawność fizyczną i metabolizm.
 • Wzmacnia odporność ze względu na dużą aktywację w organizmie.
 • Pomaga w trawieniu i wspomaga pracę jelit.
 • Zapobiega powstawaniu lub leczy kamienie żółciowe i moczanowe.
 • Pomaga usuwać produkty przemiany materii z organizmu i wspomaga funkcjonowanie wątroby.
 • Pomaga produkować łzy, pot, ślinę i płyn w jelitach.
 • Ogranicza rozwój zarazków.
 • Zwiększa rozpuszczalność, kohezję i przewodnictwo.
 • Utrzymuje dłuższą kohezję.
 • Woda magnetyzowana wolniej odparowuje.
 • Ze względu na zagęszczoną strukturę molekularną powoli zamarza i topnieje.
 • Ze względu na szczególną strukturę molekularną powstają skoncentrowane kolonie wodne.
 • Zapobiega nowotworom. Woda wystawiona na działanie bieguna N wykazuje wyższy stosunek wody heksagonalnej. Dlatego istnieją dowody na to, że woda ta hamuje wzrost komórek nowotworowych.
 • Tworzy więcej sześciokątnych mikro-klastrów wody.

 

Jak działa magnetyzacja wody?

Woda magnetyzowana to woda poddana działaniu pola magnetycznego z magnesów stałych. Porozmawiajmy trochę o magnesach. Wszystkie magnesy posiadają biegun N i S. W 1930 roku udowodniono, że linia indukcji opuszcza biegun S, pojawia się i znów zanika na środku i ponownie biegnie przez biegun N. Przy wytwarzaniu wody magnetyzowanej należy użyć bieguna N, który poprawia wydajność pracy, wspomaga metabolizm, działa leczniczo, łagodzi ból, jest przydatny w leczeniu alergii i uspokaja.

 

Metoda magnetyzowania wody opiera się na zasadzie, że cząsteczki wody stają się mniejsze, przechodząc przez proces rozdzielania wodoru i rekombinacji, gdy woda przepływa przez silne pole magnetyczne. Jeśli woda jest umieszczona nad magnesem lub przepływa przez pole magnetyczne, pojawia się w niej energia elektryczna, w wyniku czego woda się jonizuje i staje się magnetyzowana. Kiedy wodę poddaje się działaniu pola magnetycznego zmieniają się jej właściwości fizyczne, podatność magnetyczna, absorpcja światła, współczynnik lepkości, oporność elektryczna i napięcie powierzchniowe. Kiedy wodę poddaje się działaniu bieguna N, napięcie powierzchniowe wody wzrasta, struktura wody staje się bardziej rozbudowana oraz wzrasta jej gęstość.

 

Kiedy używamy bieguna S, wszystko dzieje się odwrotnie. Na przykład,woda składa się z 10-14 cząsteczek na klaster,gdy ta woda jest magnetyzowana, wielkość klastra jest mniejsza, z 6 -10 cząsteczkami na klaster. Pole magnetyczne, bez pomocy innych substancji nieorganicznych zmienia rozmieszczenie cząsteczek wody tworzących klastry. Woda magnetyzowana stymuluje aktywność komórkową tkanek w organizmie człowieka, co z kolei promuje metabolizm. Picie tej wody łączy się z pochłanianiem energii magnetycznej, a mianowicie  energii „Qi”.

Bezpieczne środowisko przechowywania wody

Gdy woda jest przefiltrowana należy przechowywać ją w naczyniu, które jej nie zanieczyści. Firma Waters Co stosuje różne technologie zbiorników w zależności od potrzeb każdego produktu. Co najważniejsze, produkty te nie zawierają BPA (Bisfenolu A).

 

Poniżej przedstawiono listę wykorzystywanych pojemników oraz ich modele.

 

Zbiornik Bio Ceramic.

Bio Ceramic Jade firmy WATERS (Tysiącletni- system oczyszczania-fontanna ) to jedyny na świecie system oczyszczania wody wykonany z ceramiki. Ceramikę tworzy mieszanka różnych metali i elementów niemetalicznych, które mogą wytwarzać Qi (inaczej znaną jako ki lub energię życiową). Produkt ceramiczny poddawany jest obróbce (wypalany) w temperaturze ponad 900 C -1300C i polerowany, następnie przywracany do pierwotnej temperatury i polerowany ponownie. W otrzymanej ceramice wytwarza się energia życiowa (Qi), która jest absorbowana i zachowana w wodzie. Picie tej wody łączy się więc z pobieraniem Qi. Ceramika emituje również promieniowanie podczerwone.

 

Zasobnik szklany.

BMP 5,10,20,30 litra i modele H & C w przeciwieństwie do wielu produktów konkurencyjnych firm, które wykorzystują zbiorniki z plastiku lub pleksiglasu w filtrach nablatowych i komercyjnych. Nasze  BMP 400 (5 litrów), BMP 1000 (10 litrów),BMP 2000 (20 litrów),BMP 3000 (30 litrów) i wolnostojące komercyjne BMP H & C. Wszystkie typy zasobników wykonane są z ręcznie dmuchanego niebieskiego szkła.

 

Szkło jest o wiele lepszym materiałem do przechowywania wody:

 • Zdrowsze niż tworzywa sztuczne.
 • Pomaga utrzymać niższą temperaturę w cieplejszym klimacie.
 • Nie jest porowate.
 • Nie zawiera bakterii i wirusów.
 • Łatwe do czyszczenia.
 • Nie jest podatne na działanie detergentów i produktów czyszczących.
 • Zapewnia filtrację UV dzięki przenikaniu światła słonecznego.
 • Estetyczny wygląd.

 

Pleksiglas.

Dzbanek BMP Ace wykonano z pleksiglasu, który posiada właściwości szkła, ale jest bardziej trwały. Pleksiglas nie posiada BPA, jest wytrzymały , odporny na działanie ciepła i detergentów.

 

PET 1 i Tritan.

Przenośny Waterman wszystkie sztuki wyprodukowane przed październikiem 2012 wykonano z PET1 (poli), które jest tworzywem spożywczym i nie posiada BPA; natomiast te wyprodukowane w kolejnych miesiącach wykonano z tworzywa Tritan, które jest trwalsze, bardziej odporne na działanie ciepła, detergentów, a co najważniejsze również nie posiada BPA.