fbpx

FAQ

Woda która do nas dociera za pośrednictwem sieci wodociągowej jest wstępnie uzdatniona ,jednakże rury którymi płynie są niewymieniane prze długie lata. Ta kombinacja doprowadza do sytuacji że w wodzie kranowej która ostatecznie wypływa z naszych kranów pojawiają się pozostałości pestycydów,metali ciężkich , fluorków,chloru itp., dlatego i z wielu innych powodów warto oczyszczać wodę kranową.

Naczynia,urządzenia Waters Co służą do oczyszczania wody kranowej , jej filtracji oraz uzdatniania. Nasze produkty zamieniają wodę kranową w naturalną wodę mineralną.

Każdy z filtrów ma określony czas wymiany i zależy on przede wszystkim od ilości oczyszczanej wody. Im mniej wody oczyszczamy dziennie tym dłużej filtry mogą pozostać nie wymieniane. Jednakże nie zaleca się wymiany po terminie jaki zaleca Waters Co.

Przykładowo:
Ace Bio Plus -filtr górny od 3 – 6 miesięcy , filtr główny wystarcza na 12-18 miesięcy.

BMP400 – filtr górny od 3 – 6 miesięcy ,filtr główny od 6 – 12 miesięcy,mineralizator co 12 miesięcy , Bio Ceramic oraz dyskietka „alkaliczna” nie podlegają wymianie.

Waterman – co 3-4 miesiące

Więcej informacji na www.app.waterspolska.pl gdzie można zarejestrować swój oczyszczacz i ustawić automatyczne powiadamianie o wymianie poszczególnych elementów.

Filtry wymienne powinny zostać użyte w terminie 48 miesięcy od daty produkcji.

Wodę z urządzeń Waters Co wręcz należy pić bez przegotowania gdyż , proces gotowania zmniejsza właściwości wody oraz jej walory smakowe.

Każde dziecko może spożywać wodę rewitalizowaną natomiast w naszym kraju zgodnie z zaleceniami Instytutu Matki i Dziecka , dzieci do 3 roku powinny pić wodę przegotowaną. Jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych można wodę podawać mniejszym dzieciom.

Komponenty użyte do produkcji zasobników posiadają atesty oraz zostały dopuszczone do kontaktów z wodą.

Bio Ceramic – wykonane są z Ceramiki która wypalana jest w temperaturze od 900 do 1300 C – wytwarzają energię życiową Qi

Szkło – produkty serii BMP 400,1000,2000,3000 mają zasobniki wykonane z ręcznie dmuchanego niebieskiego szkła które również zapewnia filtrację UV dzięki przenikaniu światła slonecznego.

Pleksiglas – dzbanek BMP Ace wykonany jest z pleksiglasu który posiadawłaściwości szkła ale jest bardziej trwały i nie zawiera BPA (Bisfenolu typu A).

Tritan – dzbanek Ace Bio PLUS oraz Waterman wykonano z tritanu który jest trwały,odporny na zmiany temperatur oraz detergentów a co najważniejsze również nie zawiera BPA.

Tak ,produkty posiadają 2 letnią gwarancję która nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych powstałych z winy użytkownika oraz niewłaściwego użytkowania lub używania sprzętów niezgodnie z i ich przeznaczeniem.

Produkty Waters różnią się pod wieloma względami. Nie można stawiać ich na półce razem z filtrami ponieważ etap filtracji jest jednym z wielu etapów procesu rewitalizacji wody jaki zachodzi w naszych urządzeniach.

Systemy Waters Co to wiele urządzeń w jednym . Nabywając którykolwiek z produktów masz gwarancję że kupiłeś :oczyszczacz, filtr, jonizator, alkalizator, uzdatniacz, generator wodoru, mineralizator w jednym !

Systemy w poszczególnych urządzeniach mają tę samą zasadę tworzenia wody mineralnej natomiast różnice polegają na ich przeznaczeniu oraz sposobie oczyszczania .Istotne są również różnice w parametrach wody jakie jesteśmy w stanie uzyskać konkretnymi produktami.

Waterman- filtr przenośny który możemy zabrać ze sobą .
BMP 400 – idealny dla singla,pary można przenosić .
BMP 1000 -odpowiedni dla pary i 3-4 osobowej rodziny.
Bio Ceramic – rodzinny do zainstalowania w domu lub biurze.

Oczywiście że można zwrócić 😀, jednakże zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) kupujący w sklepie internetowym www.waterspolska.pl/sklep może bez podania przyczyny odstąpić od umowy zakupu towaru w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Towar nie może jednak nosić śladów użytkowania a opakowanie nie może być zniszczone.