fbpx

Ekologia

Woda droższa niż benzyna

Zgodnie z najnowszymi danymi, woda z kranu kosztuje w Polsce średnio od 7,70zł do 13,42 zł za m3 (kubik) co daje około 0,0077 zł za litr, podczas gdy woda butelkowana może kosztować nawet 10 zł lub więcej za litr, w zależności od marki i miejsca jej zakupu.

Kupując butelkę wody 1,5 litra za 2,20 zł płacisz 1466,66 zł za m3(kubik), co oznacza że przepłacasz 190 razy więcej niż kosztuje woda wodociągowa lub około 50 razy tyle co woda filtrowana.

 

Niektóre z największych firm z branży wód butelkowanych przyznało, że woda w butelkach, którą sprzedają, to zwykła woda filtrowana z kranu.

 

Czy jest coś dziwnego w tym, że firmy te mogą sobie pozwolić na wydanie ogromnych sum na marketing, by przekonać nas, że woda butelkowana i inne napoje sprawią, że będziemy czuć się lepiej, żyć lepiej i wyglądać lepiej?

Czy woda butelkowana ma jakieś zastosowanie?

Lubimy utrzymywać wszystko w kontekście, dlatego przychodzi również i czas i miejsce na wodę butelkowaną w przypadku: katastrof ekologicznych (oraz tych, spowodowanych przez człowieka), krajów Trzeciego Świata i regionów, w których nie ma dostępu do czystej wody pitnej.

 

Dzięki postępowi w dziedzinie przenośnych, domowych i komercyjnych technologii filtracji oraz przystępnych cenach takich urządzeń, nie ma powodu, dla którego powinno się kupować wodę butelkowaną w nowoczesnych kulturach zachodnich.

Koszty

Czy stanowi to jakiś problem?

Jeśli stwierdzimy, że rocznie produkujemy 180 miliardów butelek i, jeśli jesteśmy przekonani, że 80% z tych butelek zostanie poddanych recyklingowi, to nadal pozostaje około 36 miliardów butelek trafiających na wysypiska lub zanieczyszczających środowisko, rzeki, oceany itp. Pomnóżmy to przez każdy rok, w którym nadal pijemy wodę butelkowaną, a pojmiemy, że zmierzamy do światowej katastrofy spowodowanej przez człowieka!

Czy jest nadzieja ?

W internecie można znaleźć mnóstwo serwisów które poruszają ten problem a również świadomość każdego z nas z miesiąca na miesiąc ulega zmianie i stajemy się bardziej wyczuleni na ochronę środowiska w którym żyjemy.

Ekologicznie

Od ponad 30 lat firma Waters Co produkuje profesjonalne, zaawansowane produkty, które są ekologiczne, korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Filtry Bio Mineral Pot firmy Waters nie wymagają użycia butelek i zapewniają świeżo przefiltrowaną wodę. Czystą bezpieczną dla organizmu człowieka !

Wspieramy

Co może być prostsze niż zastąpienie tysięcy plastikowych butelek jednym filtrem?
Razem z Waters Co nie tylko chronisz środowisko, ale i oszczędzasz dużo pieniędzy. Dbasz o zdrowie swoje i swoich najbliższych.Razem możemy skończyć z marnotrawieniem pieniędzy na zakup wody w butelkach .

Innowacyjnie

Rezygnacja z wody butelkowanej oznacza oszczędność energii i czyste środowisko.Dzięki produktom, które nie wymagają zasilania elektrycznego, nie wytwarzają ścieków oraz nie wymagają profesjonalnej instalacji lub serwisu jesteś niezależny i oszczędzasz dużo pieniędzy.

Waters Co zawsze podnosi rangę swoich produktów w zakresie ekologii dbając jednocześnie o ich najwyższą jakość.

Profesjonalne produkty, inteligentny projekt, mądra decyzja!

Witajcie w świecie Waters Co